تحلیل فیزیک یحیوی

فیزیک یحیوی چطوره

یحیوی در زمره یکی از اساتید خوب فیزیک و متولد سال هزار و سیصد و پنجاه و نه است. مهدی یحیوی از رتبه‌های خوب بوده و توانسته در رشته مهندسی مکانیک فارغ التحصیل گردد. مهدی یحیوی هم اکنون نزدیک 30 سال است که تدریس فیزیک انجام میدهد و از قدیمی ها و کهنه کاران تدریس ایران است.

یحیوی دارای سابققه تدریس در بهترین آموزشگاه‌های کنکور  اسلامشهر و ورامین و کرج، تهران، اهواز، اصفهان و تبریز است

استاد یحیوی تدریس کلاسیک و سنتی دارد و خیلی به روشهای تستی اعتقادی ندارد و از دبیران مفهومی کار و آموزشهایش برمبنای سر فصل های کتاب درسی است.یحیوی لحن گویش آرامی دارد و در تدریس خونسرد است.یحیوی فصل حرکت شناسی را از سایر دروس بهتر تدریس میکند و این فصل نقطه قوت تدریس استاد یحیوی میباشد.

در جدول زیر بصورت خلاصه تحلیل تدریس این استاد خوب فیزیک ایران را مشاهده فرمایید

تحلیل فیزیک یحیوی
فیزیک یحیوی خوبه

هم اکنون و در حال حاضر مهدی یحوی در موسسه تاملند،کلاسهای آنلاین فیزیک را برگزار مینماید.

در حال حاضر و در حین نگارش این مقاله استاد کلاس حضوری گروهی ندارد

استاد یحیوی در نظام قدیم در موسسه ونوس دی وی دی آموزشی اجرا کرده بودند که به تازگی به روزرسانی نیز گردیده است.

بله بصورت شخصی کتاب خودشان را به اسم فیزیکوتراپی چاپ کرده اند

اساتید خوب فیزیک همچون مهدی یحیوی کاوش گر هستند  اساتید خوب فیزیک همچون مهدی یحیوی  که روش‌های تدریس تعاملی را ترویج می‌کند، اساتید خوب فیزیک همچون مهدی یحیوی می‌تواند درک و مهارت‌های تفکر انتقادی دانش‌آموزان را در فیزیک افزایش دهد  . اساتید خوب فیزیک همچون مهدی یحیوی علاوه بر این، ترکیب فعالیت‌های عملی یا آزمایشگاهی، مانند یادگیری مبتنی بر تحقیق، می‌تواند شایستگی‌های علمی دانش‌آموزان را توسعه دهد و تعامل آن‌ها را با مفاهیم فیزیکی افزایش دهد. اساتید خوب فیزیک همچون مهدی یحیوی رویکرد دیگر، آوردن موقعیت‌های روزمره به بافت کلاس درس فیزیک است که به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا مفاهیم منطقی را قبل از معرفی آموزش نظری و فرمول‌ها توسعه دهند هدف این رویکردها تقویت انگیزه، توسعه مهارت ها و درک مفهومی فیزیک در بین دانش آموزان است.

معلم فیزیک خوب بودن همانند مهدی یحیوی، می تواند یک تجربه چالش برانگیز باشد، اما لازم نیست کسل کننده باشد. با رویکرد درست، می توانید آموزش فیزیک را برای دانش آموزان خود همانند مهدی یحیوی جذاب و جذاب کنید. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند کلاس های فیزیک را لذت بخش تر کنید.

همچون استاد مهدی یحیوی مفهوم را  به طور کامل توضیح دهید

همچون استاد مهدی یحیوی ابتدا، مطمئن شوید که مفاهیم را به طور کامل توضیح دهید. همچون استاد مهدی یحیوی فقط به دانش آموزان اطلاعات ندهید. توضیح دهید که چرا مهم است و چگونه با زندگی روزمره آنها ارتباط دارد . این به آنها کمک می کند مطالب را بهتر درک کنند و آن را معنادارتر کنند. همچون استاد مهدی یحیوی همچنین می توانید با ریاضیات پشت این مفهوم به آنها کمک کنید.

همچون استاد مهدی یحیوی تفاوت بصری ایجاد کند

همچون استاد مهدی یحیوی در صورت امکان از تصاویر بصری استفاده کنید. تصاویر، نمودارها و فیلم‌ها درک مفاهیم را برای دانش‌آموزان آسان‌تر می‌کنند و کمک می‌کنند تا در طول درس درگیر شوند.

همچون استاد مهدی یحیوی به  فعالیت ها و آزمایش های عملی توجه کنید

همچون استاد مهدی یحیوی از فعالیت‌ها و آزمایش‌های عملی استفاده کنید . دانش‌آموزان با انجام آزمایش‌ها و تعامل با مطالب، درک بهتری از مفاهیم پیدا می‌کنند و تجربه یادگیری لذت‌بخش‌تری خواهند داشت.

همچون استاد مهدی یحیوی  در کلاستان شوخ طبعی  و تعامل را افزایش دهید

همچون استاد مهدی یحیوی برای درگیر نگه داشتن دانش آموزان از طنز استفاده کنید. شوخ طبعی می تواند راهی عالی برای درگیر نگه داشتن دانش آموزان و علاقه مند به مطالب باشد. با گنجاندن شوخ طبعی در طرح درس، دانش آموزان احتمال بیشتری دارد که مطالب را به خاطر بسپارند و اشتیاق بیشتری به یادگیری داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

فیزیک باباخانی چطوره ؟

مزایای تبدیل شدن به یک معلم  خوب همچون مهدی یحیوی  چیست؟

همه ما کسی را می شناسیم که شهریه  خوب همچون مهدی یحیوی  میگیرد. چرا همه از خوب بودن شهریه  خوب همچون مهدی یحیوی  صحبت می کنند؟ اگر معلم  خوب همچون مهدی یحیوی  شوم چه سودی برای من دارد؟ آنجا…

از مثال های دنیای واقعی استفاده کنید

کلاس‌های فیزیک می‌توانند انتزاعی و درک آن دشوار باشد، بنابراین استفاده از مثال‌های دنیای واقعی برای نشان دادن اصول می‌تواند به دسترسی بیشتر و جذاب‌تر کردن مطالب کمک کند.

با رعایت این نکات می توانید آموزش فیزیک را برای دانش آموزان خود جذاب تر و لذت بخش تر کنید. با رویکرد صحیح، می توانید مطالب را معنادارتر و جذاب تر کنید و به دانش آموزان خود کمک کنید تا درک بهتری از موضوع پیدا کنند.

برای یادگیری فیزیک و موفقیت در آن، به چند استراتژی قاتل نیاز دارید. همانطور که همه ما می دانیم، فیزیک شهرت سختی دارد. کمتر به خاطر سپردن و نیاز به تفکر انتقادی بیشتری نسبت به سایر دروس دارد. فیزیک شامل مطالعه گرانش، انرژی، سیالات، انرژی، حرکت و مناطقی مانند فیزیک کوانتومی و ترمودینامیک است. در کل موضوع بسیار سرگرم کننده ای است. اما، خلاصه کردن تک تک حوزه های این رشته کار آسانی نیست. و در ابتدایی ترین سطح، فیزیک تلاش می کند تا نیروهای متعددی را در جهان کمیت کند. همانطور که برای توصیف سرعت و الکتریسیته از اعداد استفاده می شود.

مثال، فیزیکدانان میزان سقوط اجسام را کمیت کرده اند. این به دلیل جرم جسم و نیروی گرانش است. با این حال، برای نمایش این روابط به شیوه ای جذاب بصری، از مدل ها، معادلات، نمودارها و نمودارها استفاده می شود.

فیزیک به سوالات متعدد پاسخ می دهد، سعی می کند نشان دهد که جهان چگونه ساخته شده است، چه چیزی باعث درخشش ستارگان می شود و بسیاری چیزهای دیگر. و نه تنها این، بلکه به فعالیت های مختلفی نیز اختصاص می یابد که به توسعه بازی های رایانه ای برای تولید انرژی و درمان بیماری ها کمک می کند. بنابراین، پس از دانستن همه چیز، هیچ علم موشکی در این باور وجود ندارد که فیزیک یکی از کاربردی ترین رشته های تحصیلی است.

اما فیزیک نیز دارای مشکلات ریاضی است که گاهی اوقات باعث سردرد بسیاری از دانش آموزان می شود. و امتحانات تبدیل به کابوس می شود برای دانش آموزانی که تمام سال از کتاب های خود غافل شده اند و برای آنها که یادگیری فیزیک برایشان سخت است . اما، برخی عادات مطالعه موثر وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا علاقه خود را به این رشته افزایش دهید.


دیدگاه‌ها

14 پاسخ به “فیزیک یحیوی چطوره”

  1. […] فیزیک یحیوی تدریس کلاسیک و سنتی دارد و خیلی به روشهای تستی اعتقادی […]

  2. […] همچنین در فصل خاصی همچون حرکت شناسی استاد یحیوی معمولاً بر حل مسائل از طریق رسم نمودار ها وجه خاص و ویژه‌ای را دارا می باشند و در سایر فصول نیز تلاش می کنند با تعداد فرمولهای کمتر ولی با روش های مفهومی مطالب را به دانش آموزان منتقل نمایند برای تهیه دی وی دی های آموزشی استاد یحیوی میتوانید با موسسه ونوس  تماس حاصل فرمایید/ فیزیک یحیوی / مقایسه دبیران فیزیک کنکور / فیزیک یحیوی چطوره […]

  3. […] فیزیک یحیوی در زمره یکی از اساتید خوب فیزیک و متولد سال هزار و سیصد […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *