فیزیک یحیوی یا باباخانی

فیزیک یحیوی یا باباخانی

استاد مهدی باباخانی و استاد مهدی یحیوی هردو از بهترین اساتید فیزیک کنکور ایران هستند و هر دو استاد در رشته مهندسی، تحصیلات خودشون رو تکمیل کرده اند و رشته تحصیلی دانشگاهیشان فیزیک نبوده است.

مهدی یحیوی در رشته مکانیک درس خوانده و مهدی باباخانی در رشته مهندسی صنایع تحصیل کرده است همینطور از لحاظ سابقه کار هم هردو  استاد بالای بیست سال سابقه تدریس دارن و از بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران هستند.

اما برویم سراغ مقایسه روشهای تدریسی دواستاد در ادامه  با ما همراه باشید

فیزیک یحیوی یا باباخانی

روش تدریس هاشون چه جوریه؟

مهدی یحیوی تدریس هاش بیشتر در سطح کتاب درسی هست و تدریس فراتر از کتاب درسی رو معمولا نمیگه ولی مهدی باباخانی سطح سوالاتی که حل میکنه از مهدی یحیوی بالاتر هست مخصوصا در کلاسهای وی آی پی تست های جوندار و وحشی زیادی رو حل میکنه.

ریتم کلاس یحیوی آرام و ملو هست اما ریتم کلاس مهدی باباخانی هیجانی تر و پر انرژی تر برگزار میشه.

از لحاظ سرعت پیشروی، یحیوی خیلی آروم کلاسهاش جلو میره و این باعث نارضایتی بعضی از مخاطبین هست.

مهدی یحیوی خیلی فرمول تستی نمیگه و بیشتر آموزشهاش مفهوم محور هست که در این مورد مهدی باباخانی با مهدی یحیوی اشتراک دارند یعنی باباخانی هم مفهوم محور درس میده ولی بعضی جاها از فرمولهای تستی هم استفاده میکنه.

هردو استاد جزوه خوبی دارن و تدریس رو از روی جزواتشون جلو میبرن و در جزوات هردو استاد هم آموزش وجود داره و هم تست.

تست های که هردو استاد حل میکنن  اکثرا سوالاتی با سطح متوسط  و  سطح رو به بالا است و اکثر آن ها مشابه کنکور های گذشته است ولی باباخانی علاوه بر حل سوالات کنکور  در جزوه وی آی پی  سوالات سخت هم بررسی میکنه. همچنین تنوع تست هایی که هردو استاد حل میکنن زیاده و خوبه

رفع اشکال و ارتباط معلم با دانش آموز چجوریه؟

در کلاس یحیوی رفع اشکال و بررسی سطح پاسخگویی دانش آموزان شرکت کننده در حین تدریس انجام می شود و دانش آموزان شرکت کننده می توانند سوالات خود را در کامنت ها بپرسند.

اما در کلاس باباخانی هم در کامنتها هنگام تدریس زنده به سوالها جواب داده میشه و هم بچه ها در گروه های رفع اشکال عضو میشن که 24ساعته میتونن اشکالاتشون رو بپرسن  در واقع از لحاظ رفع اشکال کلاسهای باباخانی بسیار بهتر و سیستم رفع اشکال سیستماتیک و خوب هست و اگه رفع اشکال براتون خیلی مهمه  کلاسهای باباخانی در رفع اشکال قوی ترن

تعامل هردوتا استاد در کلاس با دانش آموزشون  ولی باباخانی کمی شوخ طبع تر هست و خیلی جاها با طنزهای خاص خودش مطالب پیچیده رو توضیح میده.

کتاب چی دارن؟

مهدی یحیوی مولف جزوات ونوس هست و مهدی باباخانی کتاب فیزیک کارنامه خرد و کتاب فیزیک مدرسان علامه و کتاب اگر من طراح نهایی بودم را نوشته است.

مقایسه تدریس فیزیک استاد یحیوی با استاد باباخانی زیر ذره بین بهترین مشاوران کنکور ایران:

در ادامه تحلیل اساتید فیزیک ایران به تحلیل و معرفی مهدی باباخانی خواهیم پرداخت

مهندس مهدی باباخانی  مدیر و موسس مجموعه آموزشی کارنامه خرد، تحصیلات خود را در رشته مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت گذرانده است.

مهدی باباخانی از اساتید مدعو به برنامه های تلویزیونی همچون برنامه فرصت برابر و برنامه مدرسه کنکور است.

مهدی باباخانی دارای سابقه تدریس در موسسات 1-کارنامه خرد 2-قلمچی (طراح سوال و مدرس) 3- گاج (طراح سوال و دی وی دی مخ ) 4-علامه حلی 5- فرزانگان 6- آیندگان بوده و استاد پروازی به شهرهای اصفهان و شیراز و تبریز و مشهد و بوشهر و سمنان نیز از سوابق کاری ایشان است.

روش اصلی تدریس استاد باباخانی، آموزش از طریق حل تست و مساله است . یعنی ابتدا یک نکته تستی را به شما آموزش می دهند و سپس در ادامه با حل تست های فراوان سعی در انتقال مفاهیم دارند

استاد مهدی باباخانی در آموزش های آنلاین و همچنین در تدریس دی وی دی های آموزشی ترکیبی از روش های مفهومی و روش های تستی را ارائه می نمایند

شیوه تدریس ایشان به صورت 60 درصد تدریس نکات تستی و 40 درصد نکات مفهومی است

همچنین تدریس ایشان در کلاس های آنلاین فیزیک شاد و مفرح  و جذاب است و با دانش آموزان رابطه خوبی دارند و کلاس درس خشک و بی روح نمی باشد اما در فیلمهای آموزشی و دی وی دی ها تدریس به صورت جدی می باشد

تحلیل فیزیک باباخانی
تحلیل تدریس استاد مهدی باباخانی

هم اکنون و در حال حاضر مهدی باباخانی در موسسه کارنامه خرد،کلاسهای آنلاین فیزیک را برگزار مینماید.

بله کلاسهای حضوری ایشان نیز در موسسه کارنامه خرد برگزار میگردد.درواقع این استاد هم کلاسهای آنلاین دارند و هم کلاسهای حضوری

استاد هم اکنون در موسسه کارنامه خرد کلاس آنلاین برای علاقه مندان برگزار مینماید و دی وی دی های استاد باباخانی در سه موسسه زیر نیز قابل دسترس است.

1- کارنامه خرد (آموزش تستی و مفهومی )

2- موسسه گاج  ( DVD های آموزشی مخ از موسسه گاج فقط بررسی کتاب درسی)

3- موسسه مدرسان علامه (تستی جمعبندی)

در بازار آموزشی ایران در دسترس علاقه مندان است

بله کتاب فیزیک اگر من طراح نهایی بودم و کتاب فیزیک جمعبندی مدرسان علامه و کتاب فیزیک دوجلدی موسسه خرد از کتابهای این استاد در مارکت آموزشی ایرانست.

یحیوی در زمره یکی از اساتید خوب فیزیک و متولد سال هزار و سیصد و پنجاه و نه است. مهدی یحیوی از رتبه‌های خوب بوده و توانسته در رشته مهندسی مکانیک فارغ التحصیل گردد. مهدی یحیوی هم اکنون نزدیک 30 سال است که تدریس فیزیک انجام میدهد و از قدیمی ها و کهنه کاران تدریس ایران است.

یحیوی دارای سابققه تدریس در بهترین آموزشگاه‌های کنکور  اسلامشهر و ورامین و کرج، تهران، اهواز، اصفهان و تبریز است

استاد یحیوی تدریس کلاسیک و سنتی دارد و خیلی به روشهای تستی اعتقادی ندارد و از دبیران مفهومی کار و آموزشهایش برمبنای سر فصل های کتاب درسی است.یحیوی لحن گویش آرامی دارد و در تدریس خونسرد است.یحیوی فصل حرکت شناسی را از سایر دروس بهتر تدریس میکند و این فصل نقطه قوت تدریس استاد یحیوی میباشد.

در جدول زیر بصورت خلاصه تحلیل تدریس این استاد خوب فیزیک ایران را مشاهده فرمایید

تحلیل فیزیک یحیوی
فیزیک یحیوی خوبه

هم اکنون و در حال حاضر مهدی یحوی در موسسه تاملند،کلاسهای آنلاین فیزیک را برگزار مینماید.

در حال حاضر و در حین نگارش این مقاله استاد کلاس حضوری گروهی ندارد

استاد یحیوی در نظام قدیم در موسسه ونوس دی وی دی آموزشی اجرا کرده بودند که به تازگی به روزرسانی نیز گردیده است.

بله بصورت شخصی کتاب خودشان را به اسم فیزیکوتراپی چاپ کرده اند

اگر شما سابقه حضور در کلاس این دو استاد یا سایر دبیران فیزیک ایران را داشتید اینجا رای بدهید لطفا و کامنت نیز در زیر این مقاله فراموش نشود.قطعا نظرات شما برای سایرین میتونه خیلی راه گشا باشه.
از روش تدریس دو استاد و از نحوه تدریسشون در فصلهای مختلف در کامنتها بنویسید لطفا

بهترین دبیر فیزیک ایران از نظر شما چه کسی است؟

View Results

Loading ... Loading …

مهدی یحیوی و مهدی باباخانی از بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران و دو مدرس برجسته در حوزه فیزیک هستند و روشهای تدریسی کاملاً متفاوتی دارند. در ادامه به مقایسه این دو روش تدریس خواهم پرداخت:

مهدی باباخانی به عنوان یک مدرس بسیار تجربه‌دار در فیزیک شناخته می‌شود. او در کنار آموزش روشهای تستی سعی میکند تمامی مفاهیم و اصول فیزیکی را به صورت دقیق و عمیق به دانش‌آموزانش آموزش می‌دهد. او بسیار زمان صرف تحلیل و بررسی مفاهیم می‌کند و در کنارش روشهای تستی را هم بیان میکند و سعی می‌کند ​​دانش‌آموزان را با استفاده از تعاریف دقیق بر آنها واکنش نشان دهد. از نظر استدلال‌ها و عمق تدریس، مهدی باباخانی به‌طور قابل توجهی برترین دبیر فیزیک ایران است و دانش آموزان زیادی از روش تدریس وی بهره‌مند شدند. او در کلاسها ویدئوها و تجسم‌های گرافیکی مدرنی را استفاده می‌کند و از قابلیتهای تاثیرگذار روی دانش‌آموزان برخوردار است.

اما مهدی یحیوی یک استاد بسیار محبوب و مهارت‌دار است که روشهای تدریس را در کنار تمرکز بر تجربه عملی و کاربردی آموزش دادن استفاده می‌کند. او ایده‌ها و مفاهیم را با استفاده از نموارهای فیزیکی، و به کمک تجربیات شخصی به دانش‌آموزان می‌رساند.تدریس مهدی یحیوی شیوا و آرام است و توانسته است مفاهیم پیچیده را به شیوه‌ای ساده و قابل فهم توضیح دهد. مهدی یحیوی با ایجاد تجربه‌های عملی و تعاملی بین دانش‌آموزان و خودش، دانش‌آموزان را به دانش فیزیک جذب می‌کند.

در نهایت، هرکدام از این روشها ارزشمند است و به نظر می‌رسد که بسته به نیاز و سطح دانش‌آموزان، یکی از این روشها می‌تواند برتری داشته باشد. برای انتخاب بین این دو روش تدریس، می‌توانید با توجه به سبک یادگیری خود مفید باشد

فرصت‌های آموزشی مورد علاقه‌تان، یک روشی را انتخاب کنید. اگر تمایل دارید مفاهیم تئوری زیادی را دریافت کنید و عمیقاً در موضوع فیزیک غوطه‌ور شوید، روش تدریس مهدی یحیوی برای شما مناسبتر خواهد بود. از طرف دیگر، اگر دوست دارید از طریق روشهای تستی به همراه آموزش مفاهیم در کنار هم  دست پیدا کنید و روی کاربرد آنها تاکید داشته باشید، روش تدریس مهدی باباخانی برای شما مناسبتر خواهد بود.

اهمیت یک مدرس علاوه بر روش تدریس، توجه به نیازها و سطح دانش آموزان است. بنابراین، مناسب‌ترین روش تدریس برای شما واگذاری به شما خواهد بود. همچنین، در نظر داشته باشید که هیچ روش تدریسی کامل نیست و باید با توجه به شرایط و موقعیت‌های مختلف، روش تدریس را تغییر دهید و تطبیق دهید.

در نهایت، هدف اصلی شما باید دریافت و درک مفاهیم فیزیکی باشد. برای رسیدن به این هدف، می‌توانید از مزایای هر دو روش تدریس استفاده کنید و به صورت ترکیبی از مباحث تئوری و تجربی خروجی بهتری بگیرید.

روش تدریس مهدی باباخانی، تمرکز بیشتری بر مفاهیم در کنار روشهای تستی است با بررسی و تحلیل دقیق مفاهیم و اصول فیزیکی، سعی می‌کند دانش‌آموزان را به درک عمیق‌تری از مباحث برساند. از دیگر ویژگی‌های روش وی می‌توان به استفاده از ویدئوها و تجسم‌های گرافیکی مدرن اشاره کرد، که به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا مفاهیم را بهتر درک کنند و جذابیت و تعامل بیشتری را در کلاس‌ها ایجاد کند.

روش تدریس برخی دبیران دیگر فیزیک، بر تجربیات و آزمایش‌ها تمرکز دارد و به صورت عملی به دانش‌آموزان نشان می‌دهد که چگونه اصول و قوانین فیزیک در واقعیت عمل می‌کنند. او از طریق انجام آزمایش‌ها، تولید دموها و تعاملات مستقیم با دانش‌آموزان، روحیه علمی و تیقین در بین آنها را تقویت می‌کند.

در انتخاب سبم فیزیک یحیوی یا باباخانی بدانید که هریک از این روش‌ها دارای مزایا و محدودیت‌های خود است. بیشتر به نیاز و سبک یادگیری شما و دانش‌آموزان بستگی دارد که روش تدریسی کدام یک از این مدرسان را انتخاب کنید. مهمترین معیار برای انتخاب، دانش و درک شما از مباحث فیزیکی است. همچنین می‌توانید ایده‌هایی به ازای هر کدام از این روش‌ها بدست آورده و آنها را تلفیق کنید تا به شیوه‌تدریسی انعطاف‌پذیر و واکنش‌گرا برسید که بر اساس نیازها و ظرفیت هر دانش‌آموز تنظیم شود.

روش تدریس مهدی یحیوی بیشتر بر تحلیل تمرکز دارد. او با توجه به تفکر آنالیتیک و قواعد ریاضی، سعی می‌کند مفاهیم را به صورت کامل و جامع توضیح دهد. او به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد خودشان مفاهیم را کشف کنند و درک عمیقی از آنها پیدا کنند. از دیگر ویژگی‌های این روش می‌توان به توضیح دقیق مفاهیم پیچیده و استدلال منطقی اشاره کرد.

روش تدریس مهدی باباخانی بر تجربیات و کاربرد روشهای تستی در کنار آموزش عمیق تمرکز دارد. او از طریق حل تستها و تمرینات نکته دار، به دانش‌آموزان کمک می‌کند که با مفاهیم فیزیکی در دنیای واقعی ارتباط برقرار کنند. او از مثال‌ها و تجربیات شخصی نیز استفاده می‌کند تا مفاهیم را به دانش‌آموزان نزدیک‌تر کند و جذابیت بیشتری به کلاس‌ها ببخشد.

کلمات کلیدی

فیزیک یحیوی یا باباخانی فیزیک یحیوی یا ذهبی فیزیک یحیوی یا نوکنده فیزیک یحیوی یا میرحسینی فیزیک یحیوی یا قضاتی فیزیک یحیوی یا باباخانی فیزیک یحیوی یا ذهبی فیزیک یحیوی یا نوکنده فیزیک یحیوی یا میرحسینی فیزیک یحیوی یا قضاتی فیزیک یحیوی یا باباخانی فیزیک یحیوی یا ذهبی فیزیک یحیوی یا نوکنده فیزیک یحیوی یا میرحسینی فیزیک یحیوی یا قضاتی فیزیک یحیوی یا باباخانی فیزیک یحیوی یا ذهبی فیزیک یحیوی یا نوکنده فیزیک یحیوی یا میرحسینی فیزیک یحیوی یا قضاتی فیزیک یحیوی یا باباخانی فیزیک یحیوی یا ذهبی فیزیک یحیوی یا نوکنده فیزیک یحیوی یا میرحسینی فیزیک یحیوی یا قضاتی فیزیک یحیوی یا باباخانی فیزیک یحیوی یا ذهبی فیزیک یحیوی یا نوکنده فیزیک یحیوی یا میرحسینی فیزیک یحیوی یا قضاتی فیزیک یحیوی یا باباخانی فیزیک یحیوی یا ذهبی فیزیک یحیوی یا نوکنده فیزیک یحیوی یا میرحسینی فیزیک یحیوی یا قضاتی فیزیک یحیوی یا باباخانی فیزیک یحیوی یا ذهبی فیزیک یحیوی یا نوکنده فیزیک یحیوی یا میرحسینی فیزیک یحیوی یا قضاتی فیزیک یحیوی یا باباخانی فیزیک یحیوی یا ذهبی فیزیک یحیوی یا نوکنده فیزیک یحیوی یا میرحسینی فیزیک یحیوی یا قضاتی فیزیک یحیوی یا باباخانی فیزیک یحیوی یا ذهبی فیزیک یحیوی یا نوکنده فیزیک یحیوی یا میرحسینی فیزیک یحیوی یا قضاتی فیزیک یحیوی یا باباخانی فیزیک یحیوی یا ذهبی فیزیک یحیوی یا نوکنده فیزیک یحیوی یا میرحسینی فیزیک یحیوی یا قضاتی فیزیک یحیوی یا باباخانی فیزیک یحیوی یا ذهبی فیزیک یحیوی یا نوکنده فیزیک یحیوی یا میرحسینی فیزیک یحیوی یا قضاتی فیزیک یحیوی یا باباخانی فیزیک یحیوی یا ذهبی فیزیک یحیوی یا نوکنده فیزیک یحیوی یا میرحسینی فیزیک یحیوی یا قضاتی فیزیک یحیوی یا باباخانی فیزیک یحیوی یا ذهبی فیزیک یحیوی یا نوکنده فیزیک یحیوی یا میرحسینی فیزیک یحیوی یا قضاتی فیزیک یحیوی یا باباخانی فیزیک یحیوی یا ذهبی فیزیک یحیوی یا نوکنده فیزیک یحیوی یا میرحسینی فیزیک یحیوی یا قضاتی

در نهایت، این مهم است که با توجه به نیازها و سبک یادگیری خود، برای خودتان یا دانش‌آموزانتان روشی را انتخاب کنید. همچنین، یک روش تدریس استاندارد و نهایی وجود ندارد؛ بلکه می‌توانید با تلفیق ایده‌ها و روش‌های مختلف، به یک شیوه تدریس اختصاصی و منحصر به فرد برسید که بهترین نتیجه را برای شما و دانش‌آموزانتان به ارمغان بیاورد. هدف اصلی، درک درست و جامع مفاهیم فیزیکی و توانایی استفاده از آنها در عمل است.


دیدگاه‌ها

2 پاسخ به “فیزیک یحیوی یا باباخانی”

  1. محسن اسدیان نیم‌رخ
    محسن اسدیان

    من با یحیوی داشتم کلاس فیزیک فقط از فصل حرکت شناسی راضی بودم بقیه فصلها سوالهایی که حل میکرد خیلی ساده و آبکی بود
    کلا دینامیک و حرکت رو حال کردم ولی بقیه فصل ها را راضی نبودم

    1. ممنون محسن جان از مشارکت شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *